chamisal استانی شهر الخضر حشد الشعبی موصل

chamisal: استانی شهر الخضر حشد الشعبی موصل مرکز استان نینوا

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری فریادهای احمد نجفی در شرکت سینمایی

روز گذشته فیلمی کوتاه در اینترنت منتشر شد که در آن احمد نجفی، بازیگر، مجری و تهیه کننده سینما و از یاران احمدی نژاد، مشغول فریادزدن هست. در این فیلم که به شک

فریادهای احمد نجفی در شرکت سینمایی

فریادهای احمد نجفی در شرکت سینمایی

عبارات مهم : نمایش

روز گذشته فیلمی کوتاه در اینترنت منتشر شد که در آن احمد نجفی، بازیگر، مجری و تهیه کننده سینما و از یاران احمدی نژاد، مشغول فریادزدن هست. در این فیلم که به شکلی حرفه ای تصویربرداری و حتی تدوین شده، احمد نجفی در راهروی شرکت سینمایی در کنار افرادی مانند داریوش بابائیان، حبیب اسماعیلی، مانی باغبانی و علی اکبر ثقفی ایستاده و خطاب به شورایی که نامش چندان مشخص نیست، در جمله هایی مواضع خود را علیه آن بیان می کرد. او در این ویدئو با حالت پرخاش جویانه گفت: «من بهشون گفتم نذارید به این جام {گلویم} برسد. من امروز «تحصن» غذا می خواهم بگیرم.

فریادهای احمد نجفی در شرکت سینمایی

من تا شورای صنفی کثیف را از بین نبرم ول نمی کنم. هرکسی با این شورا سر… دارد. من بابای اینها را درمی آورم. قسم قرآن خوردم… گفتم تا فردا ببین چه بکنم با اینها. این شورا غیرقانونی هست. این شورا ظالم هست. هر کی آنجا نشسته یک الیتِ خاص است… من نمی گذارم… بنا به کاری که سال ها کار صنفی کرده ام، از صنفم برابر این شورای بی مدیر و نامرد جلوگیری خواهم کرد. جوابش را هم در دادگاه فرهنگی خواهم داد. من تا اینجا را گِل نگیرم ولشان نمی کنم».

با مشاهده این ویدئو، ناخودآگاه تماشاگر یاد رفتارهای احمدی نژاد و یاران او می افتد و اخیرا هم دوستان و حلقه نزدیک به او موسوم به «فرقه زنبیلیه» در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) تحصن کردند. حالا هم احمد نجفی که روزگاری در کنار احمدی نژاد به دفاع از عملکرد او می پرداخت، با ادبیات خاص جانبدارانه و تهاجمی هم می خواهد به تحصن دست بزند؛ رویه ای که ظاهرا دارد به سنت تبدیل می شود و از مرزهای قانونی عبور می کند. در پی این اتفاق، در گفت وگو با علی میرزایی، دبیر شورای صنفی در شرکت سینمایی، جویای علت اعتراض احمد نجفی شدیم که او به «شرق» توضیح داد: «من همین الان متوجه این عنوان شدم و ماجرا را از نزدیک ندیدم، ولی ظاهرا گلایه آقای نجفی از شورای صنفی نمایش است و به اکران نشدن فیلم «من یک ایرانی ام» اعتراض کرده».

روز گذشته فیلمی کوتاه در اینترنت منتشر شد که در آن احمد نجفی، بازیگر، مجری و تهیه کننده سینما و از یاران احمدی نژاد، مشغول فریادزدن هست. در این فیلم که به شک

احمد نجفی هم در گفت وگو با «مهر» به صراحت از شورای صنفی نمایش گلایه کرد و گفت: «شورای صنفی نمایش هیچ کاری جهت پخش فیلم ها انجام نمی دهد و من از شما می خواهم که بروید و ببینید از ابتدای سال گذشته تاکنون چه فیلم هایی اکران شده است است».

او ادامه داد: «شورای صنفی نمایش می خواهد فیلم مرا نابود کند، درحالی که «من یک ایرانی ام» راجع به غرور ملی هست. البته اعتراض من فقط جهت خودم نیست و جهت همه فیلم ها اقدام کرده ام، چراکه همه فیلم ها دچار نوعی مافیای اکران شده است اند». تهیه کننده فیلم «من یک ایرانی ام» راجع به اعتراض خود عنوان کرد: «این شورای صنفی نمایش باید ابطال شود و به ما ثابت شده است است که هیچ گروهی به صورت شخصی نمی تواند فعالیت سینمایی درستی جهت این کشور انجام دهد و بهتر است این مسئله هم دست خود وزارت ارشاد باشد».

این بازیگر در آخر گفت: «من رسما به آقای اسعدیان می گویم که جواب این ظلم را خواهید دید و از شورای صنفی نمایش شاکی هستم».

با این توضیحات لبه تیغ اتهامات نجفی در آن فیلم به سوی همایون اسعدیان، مدیر شورای صنفی نمایش، نشانه گرفته شد. اسعدیان در گفت وگو با «شرق» راجع به این اتفاق گفت: «واقعیت این است که طبق آیین نامه شورای صنفی، فیلم «من یک ایرانی ام» که با سرگروه سینمایی «کوروش» قرارداد اکران بسته بود، باید چهارشنبه گذشته اکران خود را شروع می کرد، چون قرار بود بعد از فیلم «خانه کاغذی» به نمایش عمومی درآید. معمولا هم پخش فیلم ها بعد از رسیدن کف فروش فیلم قبلی صورت می گیرد؛ به طورمثال سال گذشته فیلم «قهرمانان کوچک» در ابتدا جهت دوهفته قرارداد بسته بود، ولی به علت فروش خوب آن، اکرانش تا شش هفته به طول انجامید. به همین علت پخش فیلم بعدی آن؛ یعنی «قاتل اهلی» به عقب افتاد. حالا هم بعد از آخر فروش «خانه کاغذی»، فیلم «من یک ایرانی ام» باید در چهارشنبه گذشته اکران می شد و آقای نجفی از اکران آن سر باز زد».

اسعدیان در ادامه توضیح داد: «بنابراین طبق آیین نامه، اگر هر فیلمی بنا بر دلایل غیرموجه از اکران خودداری کند، اکران آن یک سال به تعویق می افتد، ولی درعین حال ما فیلم هایی داشتیم که به علت زلزله های اخیر و آلودگی هوا بنا بر قانون، اکران شدند، ولی با توجه به موقعیت های غیرقابل آینده نگری به آنها یک هفته فرجه دادیم تا به اکران خود ادامه دهند و با آنها همکاری کردیم، ولی آقای نجفی اعتقاد است که الان وقت خوبی جهت پخش فیلم نیست و گفته می خواهم فیلم را ٢٥ بهمن ماه اکران کنم که خب این حرف قانونی نیست».

رئیس شورای صنفی در آخر خاطرنشان کرد: «من از شکایت آقای نجفی استقبال می کنم و حاضر به پاسخ گویی در هر دادگاهی هستم».

فریادهای احمد نجفی در شرکت سینمایی

واژه های کلیدی: نمایش | اعتراض | ایرانی | سینمایی | روز گذشته | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog