chamisal استانی شهر الخضر حشد الشعبی موصل

chamisal: استانی شهر الخضر حشد الشعبی موصل مرکز استان نینوا

گت بلاگز بین‌الملل انتقاد عفو بین المللل از محاکمه غیرنظامیان در دادگاه نظامی بحرین

عفو بین الملل روشی را که مقامات بحرین جهت ایجاد رعب در میان مردم در پیش گرفته اند، شرم آور خواند.

انتقاد عفو بین المللل از محاکمه غیرنظامیان در دادگاه نظامی بحرین

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه ، شرکت عفو بین الملل منشتر شدن بیانیه ای اعلام کرد مقامات رژیم بحرین روز دوشنبه جهت نخستین بار یک غیرنظامی را جهت محاکمه به دادگاه نظامی فرستادند.
طبق اعلام عفو بین الملل، از آوریل گذشته که اصلاحیه قانون اساسی بحرین به تصویب رسید و طبق آن اختیارات دادگاههای نظامی این کشور جهت محاکمه متهمان زیاد کردن یافت، نخستین بار است که یک غیرنظامی بحرینی به یک دادگاه نظامی احضار می شود.

عبارات مهم : بحرین
عفو بین الملل در بیانیه خود تصریح کرد دادستان کل بحرین پرونده فاضل الراضی را که سپتامبر سال دو هزار و شانزده بازداشت و به طور مخفیانه زندانی شد، به یک دادگاه نظامی فرستاده است.

وکیل مدافع این فعال بحرینی در گفتگو با عفو بین الملل اعلام کرد راجع به اتهاماتی که بر ضد موکل وی مطرح شده است هست، اطلاعی ندارد.
از زمانی که شیخ حمد بن عیسی ال خلیفه پادشاه بحرین سوم آوریل گذشته اصلاحیه قانون اساسی بحرین را تائید کرد، فاضل الراضی نخستین غیرنظامی است که جهت محاکمه به یک دادگاه نظامی فرستاده می شود. این اصلاحیه امکان محاکمه غیرنظامیان متهم به تروریسم را به دادگاههای نظامی داد.
تا آوریل گذشته دادگاههای نظامی بحرین فقط اجازه آن را داشتند که اعضای ارتش، نیروهای پلیس و اعضای دیگر سرویسهای امنیتی این کشور را محاکمه کنند ولی این دادگاهها اکنون این اجازه را دارند که به پرونده هایی که در آنها غیرنظامیان به دست داشتن در تروریسم یا تلاش جهت لطمه زدن به منافع عمومی بحرین متهم شده است اند، پیگیری کنند.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: بحرین | دادگاه | بین الملل | بین الملل | بحرین | محاکمه | غیرنظامیان | دادگاه نظامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog