chamisal استانی شهر الخضر حشد الشعبی موصل

chamisal: استانی شهر الخضر حشد الشعبی موصل مرکز استان نینوا

گت بلاگز علمی پزشکی چگونه در ماه رمضان گرسنگی را مهار کنیم؟

اگر می‌خواهید روز‌های طولانی و گرم ماه مبارک رمضان را با بدنی سالم بگذرانید کافیست که نکات مطرح شده است را رعایت کنید.

چگونه در ماه رمضان گرسنگی را مهار کنیم؟

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیکگروه علمی پزشکی کلوب خبرنگاران؛ هر فرد در طول شبانه روز باید از غذا ها به اندازه متعادل و متنوع استفاده کند، این تغذیه مناسب در ماه رمضان از اهمیت بسزایی برخوردار است لیکن با مصادف شدن این ماه با فصل گرما و ساعات طولانی که فرد در روزه داری به سر می برد می تواند ضعف و گرسنگی را بر فرد روزه دار غالب کند.
اما می توان با استفاده از این تکنیک ها از میزان گرسنگی در طول ساعات طولانی ماه مبارک رمضان کاست.

عبارات مهم : آدامس

مصرف غذاهای سالم بین افطار و سحر
افراد روزه دار باید تلاش کنند که در این ماه زیاد از هر چیزی مصرف میوه و سبزی جات را در اولویت های قرار دهند و از مصرف تنقلات پرهیز کنند تا بعد از ماه رمضان قربانی رژیم غذایی نا سالم خود نباشند.
آدامس جویدن
جویدن آدامس به مدت ۴۵ دقیقه در فاصله وعده های سحر و افطار علاوه بر اینکه باعث تمییز ماندن دندان ها می شود، تولید بزاق و در نهایت جلوگیری از تشنگی در طول روز بعد را در پی دارد.
پرخوری
بسیاری از افراد روزه دار تصور می کنند که اگر در طول روز های عادی در وعده ناهار ۱۰ قاشق غذا خوری برنج می خورند، در دوران ماه رمضان باید این میزان را زیاد کنند در حالی که این فرضیه اشتباه است و پرخوری باعث می شود که شما نسبت به خوردن زیاد حریص تر باشید.
قهوه بنوشید
نوشیدن قهوه در میان وعده های سحری و افطار باعث می شود که چربی های بدن سوزانده شود علاوه بر این نوشیدن قهوه به عنوان مهار کننده اشتها در این ماه توصیه می شود.
سبزیجات فراموش نشود
مصرف سبزیجات به علت مقادیر بالایی از فیبر باعث می شود که بدن شما را در طول روز های طولانی از تنشگی دور کند، همچنین فیبر موجود در سبزیجاتی مانند خیار، کاهو و فلفل سبز به چربی سوزی افراد کمک شایانی می کند.
لبنیاب پر چرب را کنار بگذارید
مصرف بیش از حد لبنیات پرچرب نه تنها باعث زیاد کردن وزن می شود بلکه اشتهای شما را جهت مصرف مواد غذایی پر چرب اوج می برد که این عنوان ممکن است شما را در طول روز های گرم و طولانی ماه رمضان مورد آزار قرار دهد.
منبع: health.com
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: آدامس | گرسنگی | سبزیجات | سبزیجات | ماه رمضان | ماه رمضان | لاغری | چاقی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog